Ako správne vybrať reklamné predmety

Reklamné predmety sú marketingovým nástrojom. Je to milá pozornosť pre každého, na kom vám záleží. Ak predávate akýkoľvek produkt či službu, reklamné predmety, by mali byť k nim pripojené aby ste skôr dosiahli vaše obchodné ciele. Okrem toho by mal vyhovovať vášmu zvolenému odvetviu, viere a hodnotám, preto je jeho výber častokrát náročný. Reklamné predmety majú svoje začlenenie nie každý predmet sa hodí rovnako na oficiálne stretnutia, či na rozdávanie na propagačnú akciu. Pri výbere je potrebné uvedomiť si a zodpovedať niekoľko dôležitých otázok:

  1. Komu – aká je cieľová skupina a pre koho je produkt určený?
  2. Účel – koho má osloviť – nových zákazníkov, alebo posilniť vlastnú reputáciu?
  3. Budget – aký je váš finančný balík určený na reklamné produkty – chcete menej za viac, alebo viac za menej?
  4. Branding – chcete, aby boli produkty označené vaším logom len decentne, alebo má byť označenie dostatočne zreteľné?
  5. Distribúcia – budete ich rozdávať osobne, alebo posielať ako zásielku

Reklamné predmety – rozdelenie a kategórie 

Rozdávacie reklamné predmety 

Sú to lacnejšie produkty určené na rozdávanie za účelom propagácie spoločnosti, alebo charakterizuje jej obchodnú činnosť na trhoch a výstavách, ide napr. o perá, odznaky, kľúčenky, hrnčeky, šnúrky na krk, samolepky; súčasťou je logo.

Promo rozdávacie predmety 

Pomáhajú pri zavádzaní nových výrobkov na trh, slúžia na ich propagáciu a zvýraznenie; súčasťou je logo spoločnosti (napr. spoločnosť propaguje kávu, čaj a súčasťou je hrnček s logom).

Reklamné darčeky 

Sú to všetky predmety, ktoré môžu súvisieť s vašou činnosťou, ktoré darujeme svojim zákazníkom, alebo obchodným partnerom a ďakujeme za ich záujem; súčasťou je logo spoločnosti.

Manažérske darčeky a darčeky k výročiu spoločnosti 

Sú cenovo vyššej kategórie a sú určené pre vedenie spoločnosti, vybraných klientov a obchodných partnerov. Vynikajú svojou kvalitou i spracovaním. Darujú sa často aj bez firemného loga, v darčekovom balení, alebo kazetách. Obľúbené sú najmä luxusné písacie potreby, kufríky, golfové potreby, či značkové hodinky.

Prémiové reklamné predmety 

Sú to produkty vyrobené na mieru, na konkrétnu akciu či udalosť. Môže to byť napr. darček za nákup nad určitú sumu a pod.

Aktivizačné predmety 

Sú obľúbeným spôsobom, ako motivovať zákazníka ku kúpe. Zákazník získa napr. balíček kvalitnej kávy pri kúpe kávovaru a je tak motivovaný ku kúpe vášho tovaru.

Sponzorské predmety 

Sú súčasťou každej spoločnosti, ktorá sa podieľa na súťažiach a akciách, čím posilňuje svoju pozíciu a značku na verejnosti. Ide tu o reklamný textil – tričká, šiltovky, multifunkčné šatky, balóny a pod.

 

Ako objednať reklamné predmety

Reklamné predmety si môžete u nás vybrať v online katalógoch na našej web stránke a objednať zaslaním objednávkového formulára, kde zapíšete povinné údaje o vašej spoločnosti a jednotlivé položky, o ktoré máte záujem; súčasťou je informácia o personalizácii – potlači vášho loga. Formulár odošlete na mail reklama@noexist.eu a my vás budeme čo najskôr kontaktovať a informovať o konečnej cene, termíne vyhotovenia, platobných a dodacích podmienkach.

O tom, ako pripraviť grafiku pre potlač reklamných predmetov sa dočítate v článku „Ako pripraviť grafiku pre tlač, potlač, výšivku a gravír

 

V prípade, že potrebujete s výberom pomôcť alebo poradiť, som vám osobne k dispozícii svojimi viac ako 25-ročnými skúsenosťami v tomto obore.

Emília Madajová
0903 759 095
reklama@noexist.eu 
Nitra